Název výukového projektu:
NASA WANTS YOU!

Doporučený ročník: 4. (10 let)

Hlavní záměr výukového projektu:

Žáci se zábavnou a dobrodružnou formou vydají poznávat naši Sluneční soustavu a vyzkouší si řadu zajímavých pokusů k pochopení fungování každodenních a samozřejmých jevů, na kterých stojí základní fungování světa ve vesmíru.

Délka trvání: asi 10 dní

Systém bodování: Žáci budou za každou aktivitu získávat určitý počet bodů EXPů (experience = zkušenost). Za každou aktivitu je možno získat 0-5 EXPů s tím, že by neměly být odměnou pouze za výkonnost, ale měly by se brát v potaz i ostatní aspekty hodnocení, jako například práce ve skupině, rychlost, snaha, nápad, komunikace a další. To znamená, že je čistě na učiteli a jeho zvážení, kolik který žák EXPů získá. Nicméně je dobré, aby právě tyto aspekty byly následně uvedeny v tabulce, kde se EXPy zapisují.

Učební úlohy pro žáky ke stažení:

dagmar.sochorova@osu.cz
Ostravská univerzita